Home Economics Купити дахову сонячну станцію: що вливає на її вартість

Купити дахову сонячну станцію: що вливає на її вартість

by buma888

Купити дахову сонячну електростанцію — це найкраща можливість забезпечити будинок чи підприємство електрикою власної генерації в умовах дефіциту площі у міських умовах.

Електростанції сонячні дахові в Україні дозволяють розв’язати проблему забезпечення електрикою власного виробництва на об’єктах, розташованих у межах міста. Щоб встановити потужну сонячну електростанцію, яка зможе компенсувати значну частку електрики, буде потрібна земельна ділянка великої площі. З одного боку, буде досить важко знайти незабудовану ділянку великої площі в межах міста. Крім того, доведеться оформити багато паперів, перш ніж вдасться змінити її цільове призначення, щоб на ній можна було збудувати сонячну електростанцію. Ну і, мабуть, найголовніший момент — це вартість оренди цієї ділянки, адже потрібно буде укласти договір щонайменше на 30 років, на весь період експлуатації СЕС.

Електростанції сонячні на даху: оцінюємо переваги

Установка сонячних панелей на даху має низку переваг:

  • Економія на фізичному захисті — немає потреби встановлювати огорожу чи паркан, організовувати відеоспостереження та наймати служби охорони, щоб запобігти крадіжці чи псуванню дорогого обладнання. При встановленні сонячних панелей на даху промислової будівлі, вони вже відразу будуть знаходитися всередині зони, що охороняється. Крім того, розташування в такому важкодоступному місці суттєво ускладнює можливість дістатися апаратури.
  • Чим вище будуть встановлені сонячні панелі, тим менший ризик їх затінення від розташованих поряд із сонячною електростанцією високих об’єктів. Особливо цей ризик зростає в умовах щільної міської забудови, але на даху ТРЦ чи складського приміщення він різко знижується.
  • Мінімальна відстань від місця, де відбувається генерація електроенергії, до його безпосереднього споживання. Таким чином, можна заощадити на прокладці кабелю (як сама операція, так і особливо кабель — це дуже витратно). З іншого боку, у цьому випадку знижуються втрати електроенергії, які відбуваються за її передачі великі відстані.

Якщо оцінювати вартість дахової сонячної електростанції, на неї впливає кілька моментів. Насамперед — це потужність, чим вона більша, тим більше сонячних панелей буде потрібно, а отже — прийдеться виконати більший обсяг робіт. А також купити потужні інвертори, що неминуче призведе до зростання бюджету. Інший момент — це складність виконання робіт, монтаж обійдеться дешевше, якщо панелі монтуватимуться на плоскому даху. Роботи на скатному даху обійдуться замовнику дорожче. Ну і ще один фактор, який впливає на те, за скільки вийде купити дахову сонячну станцію — виробник обладнання, і тут є тонкощі. Наприклад, найкраще співвідношення ціна/продуктивність мають панелі китайських виробників, які освоїли повністю вертикально інтегроване виробництво — від вирощування кремнієвих пластин до складання сонячних модулів в єдине ціле. А суттєво знизити вартість сонячних батарей китайським виробникам вдалося шляхом масштабування виробництва та щедрих державних субсидій.

Leave a Comment